Hej Louis og Ove
Kære cykelkammerater
Invitation til eftercykelhygge mandag den 8. juni efter fortræningen til TST løbet, jeg bor på Holmstrupgårdvej 224, 8210. Aarhus V. Det er ikke langt fra målet for TST løbet og Louis vil planlægge ruten den dag, med afslutning hos mig. Det kræver godt vejr, da vi er mange så vil jeg servere kaffe, the, vand, boller / rugbrød med ost, pølse m.m. i haven og evt. en enkelt øl til afslutning.
Tilmelding er ikke nødvendig, jeg har aftalt med Ove, at han tæller op ved dagens træningsstart den 8. og ringer til mig, hvor mange der kommer. Men I er velkomne til at afsætte lidt ekstra tid til kammeratligt samvær.
Jeg er nyt medlem fra sæson start, jeg har de seneste 8 år kørt, som ensom “ulv”, men er utrolig overrasket over, hvor glad jeg er for at være blevet medlem af Team Senior og cykelfællesskabet her. Der vil jeg gerne fejre, ved at se jer den 8.
Regner det mod forventning den 8. flytter, vi arrangementet til den 11. Juni.
Håber at se mange af jer.
Med kammeratlig hilsen Per Larsen, Holmstrupgårdvej 224, 8210 Aarhus V., Tlf. 29718200
Sendt fra min iPad
Kære cykelkammerat Per.
Det lyder rigtig skønt jeg vil meget gerne komme.
mkh Flemming Gade
tak for det, glæder mig
Det lyder rigtig hyggeligt
super godt initiativ ?
Tak for denne gæstfrie invitation fra vores kære næsten nye medlem Per L, tak fordi du allerede er blevet så glad for os og vores cykelklub, vi er også meget glade for dig, dine cykelevner og rare væsen, at du også vil arrangere eftercykling giver ekstra bonus, der bliver sikkert stor trængsel i din have, da vi både elsker at cykle og hygge os. Derfor siger jeg mange tak og glæder mig til at komme til eftermiddagshyggen, Venlig hilsen Ove K